• убава-млада-весела-девојка-шапка-очила за сонце-одмара-утро-плажа

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

Треба помош?Посетете ги нашите форуми за поддршка за одговори на вашите прашања!

Дали поддржувате нарачка за OEM?

Ние сме фабрика за очила во Гуангжу и наша основна работа е да го додадеме вашето лого на очила/очила или пакувања.Испратете ни го вашето лого и потврдете кој модел го претпочитате, прво можеме да направиме распоред за вас.По вашата потврда, можеме да продолжиме напред до чекор за нарачка.

Дали поддржувате нарачка ODM?

Да, имаме професионален тим за истражување и развој за развој на нови стилови, како и поддршка на потребите за ODM на клиентите.Можете да ни ја кажете вашата идеја за вашите очила за сонце во приватен стил, а потоа нашите продавачи ќе разговараат со дизајнерот за сите детали.После тоа, дизајнерот создава 3Д цртеж за вас.Ако сакате да видите прототип, нема проблем, ќе направиме 3D прототип за вашата подобра проверка.Откако ќе се потврдат сите детали, можеме да го започнеме процесот на вистинска мувла, тогаш вашата идеја ќе стане вистински очила за сонце.

Дали имате залиха при рака?

Вообичаено, имаме само неколку парчиња чаши на залиха за примерок.За масовни нарачки, секогаш правиме нови очила, но не продаваме од залиха.

Дали поддржувате dropshipping?

Извинете што ние сме производители за големопродажба, не правете малопродажба или dropshipping.

Може ли да добијам примерок пред да направам масовна нарачка?

Нема проблем да добиете примерок, ве молиме известете ни ги вашите барања за примероци, вклучително и број на модел на примерок, боја, лого и пакет.

Дали правите пакети за очилата за сонце?

Да, можеме да правиме различни типови пакувања за очила за сонце, спортски очила, воени очила или ски очила.Вклучувајќи EVA патент футрола, хартиена кутија, мека торба, ткаенина, налепници, картичка со упатства, упатство за употреба и така натаму.

Кои се вашите услови за плаќање?

Вообичаено, претпочитаме целосна исплата за износ помал од 1000 УСД, за да можеме и двајцата да заштедиме 1 пат банкарска провизија.Но, за која било сума, ако сакате, можеме да го направиме и 30% аванс и 70% салдо пред да се договори пратката.

Што е со вашата гарантна политика?

Ние сме многу сигурни во квалитетот на нашите производи.Пред да испратиме, секогаш го проверуваме секој поединечен и добро ги пакуваме.Но, за да избегнете последователни проблеми, ве молиме проверете ги очилата по добивањето и информирајте не доколку има оштетени.За очила со проблем со квалитетот, имаме политика за повторно доставување до вас бесплатно.

Можеме ли да дојдеме во вашата фабрика на состанок во лице?

Добредојдовте!Пред да дојдете, ве молиме кажете ни ги вашите омилени модели, а потоа можеме да подготвиме неколку различни бои за вас за време на нашиот состанок.

Колку време е потребно за производство?

Обично потребни се околу 20-30 дена за да се заврши нарачката.Меѓутоа, ако имате посебни потреби, како развој на нов калап, метално лого, печатење шаблони... времето на производство е подолго.

Колку време е потребно за испорака?

Трошоците и времето за испорака зависи од вашата адреса за испорака и начинот на испорака што го користите.Само откако ќе ги дознаеме деталите за нарачката, адресата за испорака и начинот на испорака што го претпочитате, можеме да ги провериме трошоците и времето за вас.